ناحيه توافق روسیه میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

ناحيه: توافق روسیه میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

در پنجمین روز هفته، سکه به سرعت مرز مقاومتی ۲میلیون و ۱۵۰ هزار تومان را شکست و تا میانه کانال ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار رشد کرد؛ با این حال در ساعات نهایی روز با تخلی

فرود سکه از اوج

فرود سکه از اوج

عبارات مهم : بازار

در پنجمین روز هفته، سکه به سرعت مرز مقاومتی ۲میلیون و ۱۵۰ هزار تومان را شکست و تا میانه کانال ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار رشد کرد؛ با این حال در ساعات نهایی روز با تخلیه هیجانات این فلز گرانبها فرود مشکل را تجربه کرد. روز چهارشنبه، سکه تمام بهارآزادی در نهایت با تنها۴ هزار تومان زیاد کردن به قیمت ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار تومان رسید.

فرود سکه از اوج

به این ترتیب رشد سکه در روز پنجم هفته نسبت به روز سه شنبه بسیار کمتر شد. سکه در روز سه شنبه با ۷۰ هزار تومان زیاد کردن یکی از مرزهای مهم مقاومتی خود یعنی عدد ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را شکست و به سطوحی قدم گذاشت که پیش از آن در تاریخ خود تجربه نکرده بود. در ادامه این روند، ابتدای روز چهارشنبه صحنه قدرت نمایی افزایشی های بازار بود و بعضی از گمانه زنی ها افزایش سکه به بالای ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را مطرح می کردند. قیمت در معاملات آتی دی ماه نیز در مقاطعی تا نزدیکی ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رشد کرد. با این حال، با رسیدن قیمت به کانال ۲ میلیون و ۱۷۰هزار تومان، شایعاتی مبنی بر احتمال شروع حراج سکه منتشر شد که فشار فروش را در بازار اوج برد و از میزان زیاد کردن سکه کاست.

البته عده دیگری از بازیگران اعتقاد داشتند، سکه بعد از دو روز زیاد کردن تند، نیاز به کمی اصلاح قیمت داشت و بعضی از معامله گران، سکه های خریداری شده است خود را به فروش رساندند. در واقع، این دسته از معامله گران این افت قیمت را روند طبیعی بازار دانستند.از نظر بعضی از فعالان، ورود دوباره سکه های پیش فروش به بازار دیگر عاملی بود که کمی خریداران را به عقب برد. در این میان، سقوط اونس به زیر مرز حساس هزار و ۳۰۰ دلار دیگر عامل مهمی بود که سکه بازان را از موقعیت خرید خارج کرد. تا ساعت ۴ بعدازظهر روز گذشته طلای جهانی همچنان زیر کانال یادشده قرار داشت.

در پنجمین روز هفته، سکه به سرعت مرز مقاومتی ۲میلیون و ۱۵۰ هزار تومان را شکست و تا میانه کانال ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار رشد کرد؛ با این حال در ساعات نهایی روز با تخلی

دیگر عاملی که رشد قیمت سکه را کند کرد، نبود همراهی دلار بود. روز گذشته، شاخص بازار ارز در ساعات ابتدایی روز تلاش کرد که از مرز ۶ هزار و ۵۰۰ تومان خود را اوج بکشد، ولی چنین اتفاقی رخ نداد و از اواسط روز قیمت مسیر نزولی را جهت حرکت گزینش کرد. دلار که تا ساعت یک بعدازظهر در بازار غیررسمی تا محدوده ۶ هزار و ۴۹۰ تومان اوج رفته بود، حدود ساعت ۴ عصر تا محدوده ۶ هزار و ۴۶۰ تومان عقب رفته بود. این محدوده قیمتی کمی بالاتر از روز سه شنبه قرار داشت، ولی به اندازه ای نبود که معامله گران سکه را جهت نگه داری این فلز گرانبها در سطوح ابتدای روز ترغیب کند. حتی روند کاهشی دلار در اواسط روز میل به سکه بازان جهت فروش را زیاد کردن داد. در واقع، روز چهارشنبه سکه زیاد از دلار سیگنال کاهشی گرفت تا افزایشی.

به گفته فعالان، اگر بازگشت قیمت سکه در روز چهارشنبه تنها یک اصلاح قیمتی باشد، این فلز گرانبها در روزهای آینده توان افزایش به سطوح بالاتر را خواهد داشت. این در حالی است که عده دیگری باور دارند، معامله گران پیش از رسیدن به عید فطر سکه های موردنیاز خود را تهیه کرده اند. از نظر این عده، از آنجایی که در آستانه عید فطر تقاضا جهت خرید سکه بالاتر می رود، معامله گران در این مقطع زمانی خریدهای خود را اوج بردند تا سکه ها را در نزدیکی عید فطر در سطوح قیمتی بالاتری به فروش برسانند.

یکی از دیگر عواملی که به طور غیرمستقیم در بازار سکه نقش داشت، قیمت حواله درهم بود. قیمت حواله درهم به طور سنتی با دلار رابطه مستقیم دارد و قیمت شاخص ارزی نیز به طور مستقیم ارزش سکه را تحت تاثیر قرار می دهد. روز چهارشنبه در مقاطعی قیمت حواله درهم به بالای مرز هزار و ۷۵۰ تومان رفت ولی در ادامه با عقبگرد از این مرز تا محدوده هزار و ۷۳۰ تومان عقب نشینی کرد. عاملی که به نظر می رسد در انتظارات معامله گران بازار داخلی تاثیر داشته هست. روز چهارشنبه، ارزش دلار در منطقه هرات افغانستان زیر ۶ هزار و ۴۰۰ تومان باقی ماند و قیمت این ارز در سلیمانیه نیز زیاد کردن خاصی را تجربه نکرد.

فرود سکه از اوج

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz